Šī vietne izmanto sīkdatnes lapas uzlabošanas, analīzes un reklāmas nolūkiem.
Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Aizvērt paziņojumu

Vidzemes Iedzīvotāju video

Edgars Logins

 

APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, Ogres novada iedzīvotājs, bērnības gadi pavadīti Madlienā, skolas laiks Ikšķilē, pēc augstskolas beigšanas- darbs Ķeguma HESā.

Jau vairāk, kā 15 gadus vada savu Inženieru biroju PROFECTO, kurš nodarbojas ar hidrotehnisko būvju projektēšanu un to drošuma tehniskā stāvokļa novērtēšanu. Vairāki tehniskie projekti realizēti Latvijas hidroelektrostacijās, īpaši tuvs ir Ķeguma HES ūdens pārgāznes, divu lielāko, 80 metru plato vārstuļu aizvaru nomaiņas projekts. Šobrīd Edgara un kolēģu izstrādātais projekts tiek realizēts Aiviekstes HES pārbūvē, brīvslūžās uzstādot divas jaunas turbīnas. Tā ir sanācis, ka būtiska daļa Edgara darba, ir arī viņa hobijs - saistīts ar ūdeni un dabu.

Darbā, projektējot hidrotehniskās būves, kuras tiek ekspluatētas Kazahstanā, Gruzijā, piedaloties dažādu starptautisko inženieru komandu sastāvos veicot hidrotehnisko būvju drošuma stāvokļa pārbaudes un novērtējumus, Igaunijā, Somijā, Vjetnamā, Nigērijā, Uzbekistānā, Kirgizstānā, man ir bijusi iespēja izkāpelēt kalnus un izkuģot dažādas ūdenskrātuves un redzēt pasaules iedzīvotāju ikdienu.

“Politikā neesmu pārpratuma pēc, bet esmu apzināti iesaistījies, lai būtu iedzīvotāju kopienas "acis, ausis un sajūtas. Mans princips ir: nemāni sevi un citus, dzīvo saskaņā ar sevi, ģimeni un Dievu.” 

 

 

Jurijs Lanavojs

 

Jurijs dzimis un agro bērnību pavadījis Kastrānē, skolojies Vatrānē, Suntažos, Lauberē, Ķeipenē Rīgā un Jūrmalā. Labprātāk bērnībā skolas vietā izvēlējies laiku pavadīt mežā, tāpēc augstskolas, Latvijas kristīgās akadēmijas diplomu ieguvu kā četrdesmitgadnieks.

Jurijs Ogrē dzīvo no 1987. gada. Ir strādājis par šoferi, kalandristu, santehniķi, bundzenieku, mācītāja palīgu, maizes mīcītāju, aprūpētāju, sociālo darbinieku, skolotāju un pasniedzēju augstskolā. No 2003. gada Juris strādā Ogres novada sociālā dienesta dienas centrā “Saime”, bet vakaros pasniedz sitamos instrumentus Andžeja Grauda bungu skolā.

Jau 34 gadus precējies, tētis divām meitām, Opis diviem mazdēliem un trešais mazdēls arī drīz būs klāt. Jurijam patīk dzīvot. Katra dienu pieņem kā dāvanu. Kas ir svarīgi? Dot iespēju, palīdzēt un nenodarīt pāri šajās attiecībās. Vislielākā ietekme uz visu Jurija dzīvē ir ģimenei. Lielākā autoritāte - Jēzus Kristus.

Kāpēc piedalās šajās vēlēšanās ne tikai kā balsotājs, bet arī kā Iedzīvotāju kandidāts? “ Esmu Ogres novada iedzīvotājs jau 56 gadu no kuriem 18 gadus strādāju Ogres pašvaldības struktūrā. Iespējams, tā ir kārtējā iespēja pateikt paldies ar konkrētiem darbiem!” 

 

Juris Neretnieks

 

Dzimis, audzis un pašlaik  jau trijās paaudzēs dzīvo Lielvārdē. Darba gaitas sācis kolhozā Lāčplēsis kā biškopis, bet mīlestība uz mūziku, kuru apguva Ogres mūzikas skolā, tomēr ņēma virsroku. Juris nopietni pievērsās muzicēšanai, izveidojot savu mūzikas grupu Kolibri. Mūziķa gaitas ļāvušas tikties un iepazīt daudz tautiešus un to vēlmes, ne tikai Latvijā bet visā pasaulē.

2004.gadā savas zināšanas papildinājis Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, iegūstot kultūras darba vadītāja kvalifikāciju, bet pašlaik apgūst pedagoģiju Latvijas Universitātē.

Pēdējo piecu gadu lielākā aizraušanās ir “roņošana”, jeb ziemas peldēšana, arī šajā ziemā, kad ārā bija -20C.

Juris ir par novada tradicionālās kultūras mantojuma izzināšanu, apkopošanu un saglabāšanu gan amatiermākslas kolektīvu darbībā, gan tā saglabāšanu digitālā formātā, padarot to viegli pieejamu un saprotamu ikvienam interesentam. Par radošu un inovatīvu risinājumu izmantošanu esošiem un topošiem kultūras projektiem, sarīkojumiem un pasākumiem,  iesaistot novada atzītākos un profesionālākos kultūras darbiniekus un kolektīvus.

Juris saka: “Ar savu pieredzi un zināšanām vēlos piedalīties mūsu novada attīstībā, esmu viens no Jums un būšu Jūsu balss apvienotajā Ogres novadā”.

 

Kaspars Grīnbergs

 

Dzimis Ogrē, audzis un dzīvo Ikšķilē. Ikdienā nodarbināts komunālajā nozarē, daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanā un apsaimniekošanā. Šajā nozarē Kaspars darbojas jau divpadsmit gadus un uzskata, ka namu pārvaldīšanas nozares problēmu risināšana sastāv no vairākām komponentēm, bet primāri, tā ir iedzīvotāju informētība par pārvaldīšanas procesu un tajā iesaistīto atbildības robežām.

Kaspars, kā inženierzinātņu doktors ir iesaistīts zinātniskās izpētes darbos, kas vainagojušies ar diviem Latvijas patentiem. Izgudrojumu joma ir ilgtspējīgas enerģijas radīšana, atbilstoši aprites ekonomikas pamatnostādnēm. Kaspars uzskata, ka pavisam tuvā nākotnē komunālie pakalpojumi pārorientēsies uz atjaunojamu resursu daudzveidīgu un atkārtotu izmantošanu, kas skars energoapgādi, atkritumu apsaimniekošanu un pārvaldības procesa attālinātu vadību.

Kaspars ir precējies un ģimenē aug divi dēli, un tā kā dēlu mamma ir sporta skolotāja, tad arī ģimenes brīvā laika pavadīšana saistās ar sportiskām aktivitātēm. Kaspars šobrīd ir Ikšķiles novada domes deputāts, bet savu pienesumu apvienotajā Ogres novadā saredz pašvaldības komunālo jautājumu risināšanā - kapitālsabiedrību darbības optimizēšanā, ar mērķi mazināt iedzīvotājiem komunālos maksājumus, vienlaicīgi padarot namu pārvadīšanas jomu “zaļi” orientētu.

Kaspars saka: “Mainīsimies paši, mainot vidi sev apkārt”.

 

Mareks Auziņš

 

Dzimis un skolojies Cēsīs, bet nu jau 13 gadus dzīvo Tīnūžos. Absolvējis J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Latvijas kultūras akadēmiju, Pirts skolu un SPA skolu. Profesija – mūziķis, pirtnieks, SPA speciālists. Cēsu 15. skautu vienības pirmais skauts.

Strādājis – Cēsu kultūras centrā par Cēsu bigbenda vadītāju, Cēsu džeza festivāla Con Anima organizators, darba vieta šobrīd - kontrabasists un orķestra tehniskās daļas vadītājs Latvijas Nacionālās operas un baleta teātris, jauktā kora Ikšķile kormeistars.

Ģimenes stāvoklis – precējies, ir divas meitas . Brīvajā laikā sporto, hobijs un nu jau arī dzīvesveids – pirtnieks, SPA speciālists, rīkstnieks un būvnieks.

Kāpēc piedalos? “Esmu par veselu un laimīgu cilvēku. Man rūp, lai arī mani bērni var augt drošā vidē, kur augt veselam.”

 

Rolands Elksnītis

 

Rolands bērnību pavadījis Suntažos, pusaudžu laiks Skrīveros, šobrīd ar ģimeni dzīvo Lielvārdē. Mācījies Suntažu vidusskolā, Ogres Lauksaimniecības tehnikumā, dienējis Valsts Militārā Dienestā, kur ieguvis Seržanta pakāpi, studējis Juridiskā koledžā. Ir profesionālā augstākā izglītība- ceturtais profesionālais kvalifikācijas līmenis “ Nekustamā īpašuma apsaimniekošana un pārvaldīšana”, studē RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūtā. Strādā Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, jeb PTAC par būvizstrādājumu, elektroiekārtu un energoefektivitātes uzraudzības daļas vecāko inspektoru, bet iepriekšējā darba pieredze gana raiba – militārais dienests, namu pārvaldnieks, būvdarbu un siltināšanas speciālists, komunikāciju ierīkošana un galdniecības darbi. 

Sabiedriskā kārtā Rolands ir izveidojis daudzdzīvokļu māju biedrību “Lāčplēša nams 9”, aktīvi piedalās mājas apsaimniekošanas jautājumos un šobrīd strādā pie mājas renovācijas projekta. 2012. gadā Lāčplēša daudzdzīvokļu masīvā, piesaistot ES atbalstu, kopā ar domu biedriem realizēja bērnu spēļu laukumiņa izveidi. Vairākām daudzdzīvokļu mājām palīdzējis nodibināt dzīvokļu īpašnieku biedrības, kuras šobrīd veiksmīgi strādā. Rolands organizēja darbus Austriņas peldvietas Lielvārdē labiekārtošanā, krasta zonas attīrīšanā, un jaunas smilts ieklāšanā, aktīvi piedalās pašvaldības izsludinātajos projektos saistībā ar iekšpagalmu un pieguļošo teritoriju sakopšanu, pavisam ir realizēti 11 projekti,

Rolands ir divu meitu tēvs, tāpēc daudzas aizraušanas ir grūti nosaukt par hobijiem, jo pārsvarā brīvo laiku  pavada kopā ar ģimeni. Meitenēm ir straujākais attīstības laiks, kas prasa ļoti aktīvu līdzdalību. Patīk aktīva atpūta uz ūdens - laivošana, makšķerēšana, peldēšana. Ziemā uzlabo savas galdnieka prasmes, taisot un labojot mājas mēbeles. 

Kāpēc Rolands piedalās?  “Es esmu cilvēks, kas dara nevis sēž malā un čīkst. Ja manas idejas un paveiktie darbi ir nesuši prieku un labumu iedzīvotājiem, tas mani iepriecina. Esmu pārliecināts, ka mēs varētu realizēt  daudz labas, racionālas idejas, lai mūsu apkārtne būtu sakoptāka, tīrāka, skaistāka un labāka.  Mani motivē jautājums: kādu vidi mēs atstāsim saviem bērniem, vai arī tiem būs jāiegulda pūles un resursi savedot kārtībā pagātnes “lažas”. Lai tas notiktu, mums jāstrādā pie daudz uzdevumiem, lai mūsu apvienotais Ogres novads būtu jaunām ģimenēm, kā arī vecajiem iedzīvotājiem pretīmnākošs, nodrošinot ērtus pakalpojumus. Tikai pateicoties cilvēkiem, kas dzīvos mūsu novadā mēs varēsim realizēt iecerētos darbus. Renārs Kaupers reiz teica - Jo dziesmā ir spēks. Es teiktu, ja mums ir kopīgs mērķis - cilvēkos ir SPĒKS!”