Šī vietne izmanto sīkdatnes lapas uzlabošanas, analīzes un reklāmas nolūkiem.
Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Aizvērt paziņojumu

Ogres novada deputātu kandidātu vizītkartes

Edgars Logins 

APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, Ogres novada iedzīvotājs, bērnības gadi pavadīti Madlienā, skolas laiks Ikšķilē, pēc augstskolas beigšanas- darbs Ķeguma HESā.

Jau vairāk, kā  15.gadus vada savu Inženieru biroju PROFECTO, kurš nodarbojas ar hidrotehnisko būvju projektēšanu un to drošuma tehniskā  stāvokļa novērtēšanu.

Vairāki  tehniskie projekti realizēti Latvijas hidroelektrostacijās, īpaši tuvs ir Ķeguma HES ūdens pārgāznes, divu lielāko, 80 metru plato vārstuļu aizvaru nomaiņas projekts. Šobrīd Edgara un kolēģu izstrādātais projekts tiek realizēts Aiviekstes HES pārbūvē, brīvslūžās uzstādot divas jaunas turbīnas.

Tā ir sanācis, ka būtiska daļa Edgara darba, ir arī viņa hobijs - saistīts ar ūdeni un dabu. Darbā, projektējot hidrotehniskās būves, kuras tiek ekspluatētas Kazahstanā, Gruzijā, piedaloties dažādu starptautisko inženieru komandu sastāvos veicot hidrotehnisko būvju drošuma stāvokļa pārbaudes un novērtējumus, Igaunijā, Somijā, Vjetnamā, Nigērijā, Uzbekistānā, Kirgizstānā, man ir bijusi iespēja izkāpelēt kalnus un izkuģot dažādas ūdenskrātuves un redzēt pasaules iedzīvotāju ikdienu.

“Politikā neesmu pārpratuma pēc, bet esmu apzināti iesaistījies, lai būtu iedzīvotāju kopienas "acis, ausis un sajūtas. Mans princips ir: nemāni sevi un citus, dzīvo saskaņā ar sevi, ģimeni un Dievu.”

 

Kaspars Upaciers

Dzimis, audzis un skolojies Rīgā. Jau ceturto gadu desmitu piedalās un organizē dažādus izklaides pasākumus visā Latvijā, protams arī Ogres rajonā, rezultāts – jau trīsdesmit gadus laimīgi ieprecējies Tīnūžos, dēls un meita jau pieauguši, bet mazmeitai tikai gads. Pēdējos gados darbs saistīts ne tikai ar radio un pasākumu vadīšanu un producēšanu, bet arī sabiedriskām attiecībām. Kaspars ir viens no APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI dibinātājām un trīs Ikšķiles domes sasaukumu deputāts, kuram mīļākā brīvā laika pavadīšana esot – garāžas kārtošana.

Kādēļ Kaspars ziedo savu laiku esot Pašvaldības deputāts? Kaspars saka: “Man ir svarīgi, lai kādreiz, kad mazbērni jautās - kādēļ ir tā kā ir, es varu nemelojot teikt, ka centos darīt visu, lai pieņemtie lēmumi ir jēgpilni un nesabojā to, kas jau mums ir.”

 

Ingūna Urtāne

Ingūna Ikšķilē dzīvo kopš 2007. gada, lai gan dzimtā puse ir Ogre, bet uzauga Ingūna Jaunciemā pie Ķīšezera, kas bija īsta paradīze - apkārt meži, ūdeņi, liela telpa, ar īstu ciema sajūtu, vietu, kur cilvēki viens otru pazīst un arī pārgalvīgos bērnus palīdz pieskatīt. 

Ingūna mērķtiecīgi nonāca Ikšķilē, vietā ar skaistu dabu un plašu dzīves telpu un to pašu viena ciema sajūtu. Studēja vides zinātni un pārvaldi, bet visvairāk Ingūnu interesē plānošana, ko apguva gan praksē, gan stažējoties dažādos kursos un programmās. Šajā jomā 6 gadi nostrādāti privātos uzņēmumos, pēc tam 12 gadi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Ingūna lepojos ar savu un kolēģu veikumu - pirmo Latvijas ilgtermiņa attīstības stratēģiju 2030, Piekrastes plānojumu, Ainavu politiku, Jūras plānojumu, sabiedrībai plaši pieejamo plānošanas dokumentu krātuvi TAPIS un daudz ko citu. Vides projekti bieži vien ir starptautiski, ir būts daudzās valstīs un strādāts starptautiskās komandās, bet šobrīd Ingūna vada Ādažu būvvaldi.

Patīk ceļot, kāpt kalnos, braukt ar laivām. Bērni jau lieli. Tagad fano par supošanu, dārza darbiem un pilsētplānošnu.

Ingūna ir APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI dibinātāja, bijusi pašvaldības deputāte.

“Esmu Ikšķiles patriote, gribu to redzēt kā pilsētu, kur iedzīvotāji dzīvo veselīgu un laimīgu dzīvi.”

 

Jurijs Lanavojs

Dzimis un agro bērnību pavadījis Kastrānē, skolojies Vatrānē, Suntažos, Lauberē, Ķeipenē Rīgā un Jūrmalā. Labprātāk bērnībā skolas vietā izvēlējies laiku pavadīt mežā, tāpēc augstskolas, Latvijas kristīgās akadēmijas diplomu ieguvu kā četrdesmitgadnieks.

Juris Ogrē dzīvo no 1987. gada. Ir strādājis par šoferi, kalandristu, santehniķi, bundzenieku, mācītāja palīgu, maizes mīcītāju, aprūpētāju, sociālo darbinieku, skolotāju un pasniedzēju augstskolā.

No 2003. gada Juris strādā Ogres novada sociālā dienesta dienas centrā “Saime”, bet vakaros pasniedz sitamos instrumentus Andžeja Grauda bungu skolā.

Jau 34 gadus precējies, tētis divām meitām, Opis diviem mazdēliem un trešais mazdēls arī drīz būs klāt.

Jurim patīk dzīvot. Katra dienu pieņem kā dāvanu. Kas ir svarīgi? Dot iespēju, palīdzēt un nenodarīt pāri šajās attiecībās. Vislielākā ietekme uz visu Jura dzīvē ir ģimenei. Lielākā autoritāte - Jēzus Kristus.  Kāpēc piedalās šajās vēlēšanās ne tikai kā balsotājs, bet arī kā Iedzīvotāju kandidāts? “ Esmu Ogres novada iedzīvotājs jau 56 gadu no kuriem 18 gadus strādāju Ogres pašvaldības struktūrā. Iespējams, tā ir kārtējā iespēja pateikt paldies ar konkrētiem darbiem!”

 

Juris Neretnieks

Dzimis, audzis un pašlaik  jau trijās paaudzēs dzīvo Lielvārdē. Darba gaitas sācis kolhozā Lāčplēsis kā biškopis, bet mīlestība uz mūziku, kuru apguva Ogres mūzikas skolā, tomēr ņēma virsroku. Juris nopietni pievērsās muzicēšanai, izveidojot savu mūzikas grupu Kolibri. Mūziķa gaitas ļāvušas tikties un iepazīt daudz tautiešus un to vēlmes, ne tikai Latvijā bet visā pasaulē.

2004.gadā savas zināšanas papildinājis Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, iegūstot kultūras darba vadītāja kvalifikāciju, bet pašlaik apgūst pedagoģiju Latvijas Universitātē.

Pēdējo piecu gadu lielākā aizraušanās ir “roņošana”, jeb ziemas peldēšana, arī šajā ziemā, kad ārā bija -20C.

Juris ir par novada tradicionālās kultūras mantojuma izzināšanu, apkopošanu un saglabāšanu gan amatiermākslas kolektīvu darbībā, gan tā saglabāšanu digitālā formātā, padarot to viegli pieejamu un saprotamu ikvienam interesentam. Par radošu un inovatīvu risinājumu izmantošanu esošiem un topošiem kultūras projektiem, sarīkojumiem un pasākumiem,  iesaistot novada atzītākos un profesionālākos kultūras darbiniekus un kolektīvus.

Juris saka: “Ar savu pieredzi un zināšanām vēlos piedalīties mūsu novada attīstībā, esmu viens no Jums un būšu Jūsu balss apvienotajā Ogres novadā”.

 

Arturs Rabčevskis

Dzīvo Ogrē kopš dzimšanas. Mācijies Jaunogres vidusskolā līdz 8.klasei. Rīgas 32. vidusskolā ieguvis vidējo izglītību. Studējis un veiksmīgi pabeidzis Sociālo Tehnoloģiju augstskolā un Latvijas Universitātē. Profesija – jurists.

Strādājis Daugavas HES Līgumu daļa kā iepirkumu speciālists un Ogres Namos kā jurists un izpilddirektors, bet nu jau 14 gadus inženieru birojā PROFECTO kā jurists, iepirkumu speciālists, mērnieka palīgs, ģeologa palīgs, projektu vadītājs.

Hobiji un aizraušanās – hokejs, velobraukšana un laivošana, organizē kalna slēpotāju un snovotāju grupu braucienus uz Ukrainas Karpatiem, bet sirds lieta ir dārzkopība.

APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI Valdes loceklis un dibināšanas dokumentu paketes izstrādātājs.

Kādēļ Arturs piedalās? “Vēlos beidzot pasīvo politisko pieredzi pamainīt uz aktīvo, un piedalīties novada attīstībā, kas balstīta uz tādiem principiem, kā – taisnīgums, iedzīvotāju informētība, profesionalitāte un laba ticība.”

 

Muntis Auns

Ikšķilē no 1982. gada, bet dzimis un uzaudzis Rīgā. Bērnības vasaras mazais Muntis pavadīja laukos, pie vecmammas Viļānu tuvumā, tādēļ, ja nepieciešams, Muntis var brīvi runāt latgaliski. Pēc Rīgas 50. vidusskolas un Pētera Stučkas Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Vēstures nodaļas absolvēšanas Munta pirmā un vienīgā pamatdarba vieta līdz pat šim brīdim ir Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūts. Kā pētnieks un vēstures doktors, Muntis nodarbojās galvenokārt ar Latvijas vēsturiskās ģeogrāfijas un vēsturiskās demogrāfijas pētniecību. 2008. gadā par darbu J. K. Broces zīmējumu un aprakstu sagatavošanā izdošanai Muntis saņēma Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas balvu – “Ķultūras mantojuma Gada balva 2007”. Un vēl Muntis ir “Apgāda Jāņa sēta” izdotā “Latvijas vēstures atlanta” galvenais zinātniskais konsultants un līdzautors.

Muntis ir precējies, trīs pieaugušas meitas, visas dzīvo Latvijā, turklāt Ikšķilē, ir 4 mazbērni.

Par hobijiem Muntis saka: “Vispār jau mans darbs – vēsture – sakrīt ar manu vaļasprieku, bet tā ietvaros par hobiju varētu uzskatīt radurakstu un vietvārdu pētīšanu. Patīk ceļot – ja ne citādi, tad vismaz ar pirkstu pa karti vai izmantojot Google Maps iespējas”.

Uz jautājumu- kādēļ iesaistās partijas darbā?  Muntis, “Apvienības Iedzīvotāji” dibinātājs, atbild: “Vide, veselība, izglītība, kultūra – kam gan tas nerūp?”

 

Rolands Elksnītis

Bērnību pavadījis Suntažos, pusaudžu laiks Skrīveros, šobrīd ar ģimeni dzīvo Lielvārdē. Mācījies Suntažu vidusskolā, Ogres Lauksaimniecības tehnikumā, dienējis Valsts Militārā Dienestā, kur ieguvis Seržanta pakāpi, studējis Juridiskā koledžā. Ir profesionālā augstākā izglītība- ceturtais profesionālais kvalifikācijas līmenis “ Nekustamā īpašuma apsaimniekošana un pārvaldīšana”, studē RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūtā. Strādā Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, jeb PTAC par būvizstrādājumu, elektroiekārtu un energoefektivitātes uzraudzības daļas vecāko inspektoru, bet iepriekšējā darba pieredze gana raiba – militārais dienests, namu pārvaldnieks, būvdarbu un siltināšanas speciālists, komunikāciju ierīkošana un galdniecības darbi. 

Sabiedriskā kārtā Rolands ir izveidojis daudzdzīvokļu māju biedrību “Lāčplēša nams 9”, aktīvi piedalās mājas apsaimniekošanas jautājumos un šobrīd strādā pie mājas renovācijas projekta. 2012. gadā Lāčplēša daudzdzīvokļu masīvā, piesaistot ES atbalstu, kopā ar domu biedriem realizēja bērnu spēļu laukumiņa izveidi. Vairākām daudzdzīvokļu mājām palīdzējis nodibināt dzīvokļu īpašnieku biedrības, kuras šobrīd veiksmīgi strādā. Rolands organizēja darbus Austriņas peldvietas Lielvārdē labiekārtošanā, krasta zonas attīrīšanā, un jaunas smilts ieklāšanā, aktīvi piedalās pašvaldības izsludinātajos projektos saistībā ar iekšpagalmu un pieguļošo teritoriju sakopšanu, pavisam ir realizēti 11 projekti,

Rolands ir divu meitu tēvs, tāpēc daudzas aizraušanas ir grūti nosaukt par hobijiem, jo pārsvarā brīvo laiku  pavada kopā ar ģimeni. Meitenēm ir straujākais attīstības laiks, kas prasa ļoti aktīvu līdzdalību. Patīk aktīva atpūta uz ūdens - laivošana, makšķerēšana, peldēšana. Ziemā uzlabo savas galdnieka prasmes, taisot un labojot mājas mēbeles. 

Kāpēc Rolands piedalās?  “Es esmu cilvēks, kas dara nevis sēž malā un čīkst. Ja manas idejas un paveiktie darbi ir nesuši prieku un labumu iedzīvotājiem, tas mani iepriecina. Esmu pārliecināts, ka mēs varētu realizēt  daudz labas, racionālas idejas, lai mūsu apkārtne būtu sakoptāka, tīrāka, skaistāka un labāka.  Mani motivē jautājums: kādu vidi mēs atstāsim saviem bērniem, vai arī tiem būs jāiegulda pūles un resursi savedot kārtībā pagātnes “lažas”. Lai tas notiktu, mums jāstrādā pie daudz uzdevumiem, lai mūsu apvienotais Ogres novads būtu jaunām ģimenēm, kā arī vecajiem iedzīvotājiem pretīmnākošs, nodrošinot ērtus pakalpojumus. Tikai pateicoties cilvēkiem, kas dzīvos mūsu novadā mēs varēsim realizēt iecerētos darbus. Renārs Kaupers reiz teica - Jo dziesmā ir spēks. Es teiktu, ja mums ir kopīgs mērķis - cilvēkos ir SPĒKS!”

 

Sandra Roga

Dzimusi un augusi Madlienā, augstāko izglītību ieguvusi Daugavpils Universitātē un Latvijas Universitātes vēstures fakultātē. Jau 30 gadus strādā par skolotāju. Darba gaitās uzticīga bijusi savai dzimtajai Madlienai, kā arī Tīnūžu sākumskolai.

Sandra audzina dēlu, kurš arī ir Madlienas patriots un šobrīd mācās Madlienas vidusskolā. Sandras hobiji: līnijdejas un braukšana ar velosipēdu.

Kāpēc Sandra izlēma  kļūt par deputātu? “Lai manam dēlam  un arī citiem jauniešiem nav jādodas pasaulē prom no dzimtas mājām tikai tādēļ, ka savā pagastā, savā ciemā nevar realizēt sevi un nodrošināt sev un savai ģimenei pārtikušu dzīvi”.

 

Aleksejs Gapejevs

Dzimis, audzis, mācījies un dzīvo Ogrē. Studējis Sociālo Tehnoloģiju augstskolā, kur ieguvis tiesību zinātņu bakalaura grādu. Ir uzsāktas studijas LU EVF SAI maģistratūrā.  Profesija – jurists. 16 gadus nostrādājis Ogres novada pašvaldībā par juristu. Šobrīd- Izglītības un zinātnes ministrijas Juridisko un nekustamo īpašumu departamenta vecākais eksperts.

Precējies, ir 2 bērni. Brīvais laiks, hobiji - tūrisms un sports. 

Kādēļ iesaistos? “Katram, kandidējot pašvaldību vēlēšanās, pašam jāapzinās savas spējas iedzīvotāju interešu aizsardzībā, kā arī jāsaprot, ka kļūstot par deputātu, jāuzņemas pilna atbildība par saviem lēmumiem. Neapšaubāmi, strādājot pašvaldības administrācijā ir gūta liela pieredze, ko tagad varēšu izmantot kļūstot par depatātu".

 

Dina Sviķe

Dzimtā pilsēta Ogre. Uzaugusi un mācījusies Ogrē, pabeigusi Ogres 1. vidusskolu, kā arī Ogres mūzikas skolu. Pēc vidusskolas Dina iestājās un pabeidz Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Ģeoloģijas nodaļu kā ģeologs. Pēc studijām Dina savu profesionālo karjeru veido Ogrē kā biroja vadītāja un ģeologs, šobrīd praktizē kā inženieris-ģeologs.

Precējusies. Audzina meitu un dēlu. Ģimenei patīk aktīvā atpūta – velobraucieni un skriešana vasarā, bet ziemā kopēja aizraušanās ir biatlons. Dina dejo “Ogres danču klubā” un dzied korī “Grīva”.

Kādēļ Dina iesaistās?  “Ogre ir mana dzimtā pilsēta. Bērnībā katru gadu vērojām ledus iešanu Daugavā un apbrīnojām milzīgo dabas spēku, kas bieži radīja arī lielu postu plūdu laikos Ogres upē. Bet karstās vasarās akās pazuda ūdens. Cilvēkiem ir nepieciešami saprātīgi risinājumu, lai nodrošinātu kvalitatīvu dzīvi, neradītu postījumus dabai, bet ūdens pieejamība būtu nodrošināta vienmērīga. Es gribu, lai manas zināšanas un pieredze noder pieņemot atbildīgus lēmumus, kas skar lielu Ogres novada iedzīvotāju daļu.”

 

Valdis Miglāns

Dzimis Latgales sirdī, Daugavpilī, bet jau maziņš būdams, ar vecāku gribu nokļuvis Rīgā, kur skolojies un studējis, paguvis būt arī Siguldas “pilsonis”, bet no 2005. gada dzīvo Kaibalā, Lielvārdes novadā.

Izstudējis medicīnu, Valdis specializējās ausu, kakla un deguna slimībās, ir strādājis Siguldā, Rīgas rajona slimnīcā, pēc tam- Stradiņa slimnīcā. Pirms padsmit gadiem, Valdim radās nepārvarama kāre būt “savas laimes kalējam”. Viņš dibināja savu privātpraksi ar kuru piedalās LOR privātklīnikas “Headline” darbā. Valdis strādā arī Aizkraukles medicīnas centrā un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā. Valdis ir lepns, ka zināšanas noder arī LU studentiem.

Valdis ir precējies, sieva, protams, arī ir daktere, ģimenē aug 2 bērni- skolnieki. Hobijs, kas der visiem, ir medicīna, mūzika un kino.

Valda politiskā pieredze ir “sarunas virtuvē” līmenī, bet personīgā dzīves pieredze ļauj saskatīt skaidru redzējumu kā darboties sabiedrības un cilvēku veselības labā kā novada deputātam.

 

Alberts Jānis Liepiņš 

Dzimis Rīgā, bet kad tēvs uzceļ māju Ikšķilē, kļūst par ikšķilieti.
Kopš bērnības Alberts sporto, īpaši tuvs ir basketbols, fitness, aukstumpeldes un fizisko spēju pārbaudīšana. Jau vairāk kā desmit gadus Alberts organizē sporta un izklaides pasākumus - pašvaldību, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu sporta svētkus, kā arī jau vairākus gadus “gana” Latvijas stipriniekus.

Ar laiku Alberts ir sapratis, ka abas rokas nav “kreisās” un uzsāk darba gaitas celtniecības un inženierijas jomā. Politiskā pieredze - pirms astoņiem gadiem Alberts, kuram tikko nosvinēta pilngadība, kā pilntiesīgs Iedzīvotājs kandidēja pašvaldību vēlēšanās.
Meitenes – Alberts ir neprecējies.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc piedalies, Alberts atbild: “Lai pierādītu, ka jaunā paaudze ir spējīga piedāvāt efektīvus risinājumus gan uzņēmējdarbībā, gan novada attīstībā!”

 

Ņina Bondare

Dzimusi un mācījusies Rīgā, bet skaistākās bērnības atmiņas saistās ar Latgali,  pēdējos piecus gadus dzīvo Ikšķilē.  

Studējusi Transporta un sakaru institūtā - profesionālā bakalaura grāds "Vadītājs transporta un biznesa loģistikā", pašlaik studē Polockas Valsts universitātē, Gāzes un naftas cauruļvadu, kā arī gāzes un naftas krātuvju projektēšana, būvniecība un ekspluatācija.

Ņinas darba gaitas – kasiere lielveikalā, informācijas centra administratore, projektu vadītāja loģistikas uzņēmumā un nu jau devīto gadu tirdzniecības pārstāve ZRF "RUMBA", bet pašlaik Ņina ir bērnu kopšanas atvaļinājumā.

Ņina sabiedriskā kārtā ir Ikšķiles bērnudārza “Čiekuriņš” vecāku padomes priekšsēdētāja. Dziesmu un dēju svētku dalibniece. Hobijs un lielā aizraušanās - sports. Piecus gadus trenējas karate un piedalās arī sacensībās. Sirds lieta - aušana, Ņina darbojās TLM studijā “Tīna”.

Kāpēc piedalās? “Esmu sabiedriski aktīvs cilvēks. Man rūp mūsu nākotne”.

 

Viesturs Teicāns

Dzimis Jelgavā. Ogres novada iedzīvotājs kopš 1973. gada. Pēc vidusskolas dienests Padomju armijā, Afganistānā.

1992. gadā Viesturs “nobāzējās” Tomē,  Ķeguma novadā, izveidojis zemnieku saimniecību RASAS, aizraujas ar zveju gan ziemā, gan vasarā. Viesturs ir atraitnis.

Ķeguma novada domes deputāts jau četrus sasaukumus.

Viesturs politiski un sociāli aktīvs ir lai cīnītos ar korupciju, netaisnību un panāktu varas pārstāvju atklātību pret iedzīvotājiem.

 

Kārlis Ansons

Dzimis, audzis, mācījies, nodibinājis ģimeni un šobrīd ar sievu un divgadīgo meitiņu dzīvo Ikšķilē. Apguvis un turpina apgūt jurisprudenci. Prakses nolūkos strādājis Rīgas bāriņtiesā, bet šobrīd ar juridiska rakstura jautājumiem darbojās grāmatvedības pakalpojumu jomā.

Aizraušanās- mūzika un sports. Kārlis ir bijis Ikšķiles velo komandas dalībnieks, bet pēdējos trīs gadus regulāri trenējas boksā, vingro svaru zālē un skrien garās distances, proti, gatavošanas maratoniem.

Kārlis ir APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI dibinātājs, un kā pats saka: “Iesaistos, jo rūp kādā vidē dzīvojam mēs, un kādā dzīvos mūsu bērni. Lai bērniem tiktu nodrošināts bērnudārzs un līdzīgs finansējums kā pašvaldības, tā arī privātajos dārziņos.”

 

Aleksandra Kašs

Dzimtā puse ir Baltinava, bet no 1980. gada par savām mājām sauc Ogri. Ieguvis inženiera-tehniķa augstāko izglītību, savu dzīvi profesionālā ziņā saistījis ar inženieru zinātnēm, tehniskām profesijām, kā arī realizējis sevi pedagoģijā kā 32. Ogres pilsētas profesionāli tehniskās skolas ražošanas apmācības meistars.

Aleksandra hobiji ir amatniecība, senvēstures pētīšana un zemes darbi. Sabiedriskā kārtā darbojies kā zemnieku saimniecību veidošanās un darbības procesu aktīvists - izveidoja un vadīja zemnieku biedrību Vietalvas pagastā un Aizkraukles rajonā, ir viens no Latvijas zemnieku federācijas dibinātājiem. Kopš 2021. gada aprīļa - pensionārs.

Precējies, piecu bērnu tēvs. Četri no viņiem dzīvo un strādā Ogrē, izņemot jaunāko meitu, kura pēc studijām Zviedrijā, Jenšēpingas starptautiskajā biznesa universitātē, palika savu dzīvi un karjeru veidot Stokholmā. Sieva strādā Ogres mūzikas-mākslas skolā par mākslas pedagogu.

Kādēļ Aleksandrs ir gatavs iesaistīties pašvaldības darbā? “ Pats esmu audzis vidē, kur labklājīga dzīve bez sociālās vienlīdzības, izpalīdzības un kopējā atbalsta nav iedomājama. Manas darba gaitas pamatā bija vērstas uz cilvēku drošības un labklājības nodrošināšanu. Tās būs arī manas kā deputāta prioritātes”.

 

Raimonds Vanags 

Dzīvo Lielvārdē no dzimšanas, šogad augustā būs 30 gadi. Pabeidzis Lielvārdes Vidusskolu, šobrīdī strādā par namu apsaimniekotāju LIELVĀRDES REMTE.


Brīvo laiku pēc iespējas vairāk pavada kopā ar ģimeni, jo meitiņai maija sākumā būs gadiņš.


Kapēc Raimonds ir Iedzīvotājs? “Kapēc gan nē, vēlos panākt, lai Lielvārde paliek vēl labāka un smukāka. Skaistas pilsētas- skaists Ogres novads.” 

 

 

Aivis Pilābers

Dzimis un pusi dzīves nodzīvojis Cēsīs, bet nu jau četrus gadus kopā ar ģimeni par savām mājām sauc Ikšķili. Aivis jau 20 gadus iesaistīts dažādos būvniecības, procesos no palīgstrādnieka līdz projektētājam, šobrīd ir uzņēmuma TOPOPLĀNS valdes loceklis

Precējies, ir 2 bērni.

Hobiji: garas pastaigas mežā; izaicinājums, ko katru jaunu sezonu nes rūpes par augiem siltumnīcā, lai iegūtu labāku un lielāku ražu; medības; gari un veselīgi pirts baudīšanas rituāli.

Kādēļ Aivis iesaistās Iedzīvotāju darbā? “Dzīvojot Cēsīs, mana  dzīves vietas priekšrocība bija skaista un ainaviski ekskluzīva daba, jaunais Ogres novads ir īpašs ne tikai ar skaisto dabu un plašo Daugavu,  bet arī ar svarīgākām energoapgādes  būvēm valsts mērogā, kas nemanāmi, bet tieši ir saistīts ar katra novadnieka  dzīves kvalitāti un drošību. Vēlos, lai manas profesionālās zināšanas noder un man ir iespēja būt klāt svarīgu lēmumu pieņemšanā.”

 

Mareks Auziņš

Dzimis un skolojies Cēsīs, bet nu jau 13 gadus dzīvo Tīnūžos. Absolvējis J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju, Latvijas kultūras akadēmiju,  Pirts skolu un SPA skolu. . Profesija – mūziķis, pirtnieks, SPA speciālists. Cēsu 15. skautu vienības pirmais skauts. Strādājis – Cēsu kultūras centrā par Cēsu bigbenda vadītāju, Cēsu džeza festivāla Con Anima organizators, darba vieta šobrīd - kontrabasists un orķestra tehniskās daļas vadītājs Latvijas Nacionālās operas un baleta teātris, jauktā kora Ikšķile kormeistars.

Ģimenes stāvoklis – precējies, ir divas meitas .

 Brīvajā laikā sporto, hobijs un nu jau arī dzīvesveids – pirtnieks, SPA speciālists, rīkstnieks un būvnieks.

Kāpēc piedalos? “Esmu par veselu un laimīgu cilvēku. Man rūp, lai arī mani bērni var augt drošā vidē, kur augt veselam.”

 

Kaspars Grīnbergs

Dzimis Ogrē, audzis un dzīvo Ikšķilē. Ikdienā nodarbināts komunālajā nozarē, daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanā un apsaimniekošanā. Šajā nozarē Kaspars darbojas jau divpadsmit gadus un uzskata, ka namu pārvaldīšanas nozares problēmu risināšana sastāv no vairākām komponentēm, bet primāri, tā ir iedzīvotāju informētība par pārvaldīšanas procesu un tajā iesaistīto atbildības robežām.

Kaspars, kā inženierzinātņu doktors ir iesaistīts zinātniskās izpētes darbos, kas vainagojušies ar diviem Latvijas patentiem. Izgudrojumu joma ir ilgtspējīgas enerģijas radīšana, atbilstoši aprites ekonomikas pamatnostādnēm. Kaspars uzskata, ka pavisam tuvā nākotnē komunālie pakalpojumi pārorientēsies uz atjaunojamu resursu daudzveidīgu un atkārtotu izmantošanu, kas skars energoapgādi, atkritumu apsaimniekošanu un pārvaldības procesa attālinātu vadību.

Kaspars ir precējies un ģimenē aug divi dēli, un tā kā dēlu mamma ir sporta skolotāja, tad arī ģimenes brīvā laika pavadīšana saistās ar sportiskām aktivitātēm.

Kaspars šobrīd ir Ikšķiles novada domes deputāts, bet savu pienesumu apvienotajā Ogres novadā saredz pašvaldības komunālo jautājumu risināšanā - kapitālsabiedrību darbības optimizēšanā, ar mērķi mazināt iedzīvotājiem komunālos maksājumus, vienlaicīgi padarot namu pārvadīšanas jomu “zaļi” orientētu.

 

Sergejs Serafimovičs

Audzis Ikšķilē skolotāju un tūrisma darbinieku ģimenē, no bērnudārza veiksmīgi izvairījies, mācīties sācis Ikšķiles astoņgadīgajā skolā, turpinājis Rīgas Leona Paegles pirmajā vidusskolā, tad Rīgas Politehniskajā institūtā.

Darbs Sergejam vienmēr ir bijis, un arī tagad ir saistīts ar tehniku - jau pēc astotās klases beigšanas kā  akumulatoru remonta veicējs vietējās saimniecības darbnīcās, tad pie nestandarta aparatūras projektiem ražošanas apvienībā VEF Tehniskās pētniecības nodaļā, tad Ogres radio darbnīcā - ražošanas apvienībā ‘Elektrons’. Un tā līdz 1991. gadam, kad daudz laika tika pavadīts uz barikādēm, sargājot valsts neatkarību. Šobrīd Sergejs vada nelielu uzņēmumu, nodarbojas ar sadzīves tehnikas remontiem, nestandarta elektronikas risinājumu izstrādi.

Brīvajā laikā Sergejs restaurē seno laiku skaņas aparatūru un ceļot, protams ar bērniem, īpaši iecienītas ir senās un pamestās dzelzceļa līnijas, aizmirstais industriālais mantojums.

Sergejs ir APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI dibinātājs un partijas Ētikas komisijas vadītājs

Uz jautājumu, kādēļ piedalies partijas darbā un startē vēlēšanās, Sergejs atbild: “Pēdējos gadus desmit novada attīstības virziens nesakrīt ar to redzējumu, kāds ir man, manai ģimenei, maniem draugiem, paziņām. Un arī maniem bērniem. Bērni jau paaugušies. Un kādreiz viņi jautās, ko tēti tu esi darījis, lai nebūtu šī vai tā nejēdzība, kas vērojama apkārt. Klusuciešot vai skaļi, bet jautās man. Un man būs jāatbild.”

 

Gints Ziemelis

Patstāvīgs Ikšķiles iedzīvotājs jau piekto gadu desmitu. Mācījies Ikšķiles 8-gadīgajā skolā, Ogres vidusskolā, Lielvārdes pedagoģiskajā klasē.

Organizējis dažādus pasākumus Ikšķiles novadā. Koncertus, šovus. Jau trešo gadu viens no Ikšķiles senlietu tirgus organizētājiem. Vairāku reklāmas un plakātu konkursu uzvarētājs. Pirms pāris gadiem – personālizstāde Ogres muzejā. Pēc muzeja darbinieku vārdiem, visapmeklētākā izstāde muzeja vēsturē.

Ikdienā nodarbojās ar reklāmu un poligrāfiju. Ikšķilē bāzētā uzņēmuma ORANGE ARTWORK īpašnieks. Patīk reklāma, kino, laba mūzika, melnais humors.

Gints ir APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI dibinātājs.

“Pārstāvēšu gan ikšķiliešu, gan pārējo pievienoto novadu, pagastu  un ciematu intereses jaunveidotajā Ogres novadā. Ne vienmēr valstspilsētās zina, kas rūp ārpus pilsētas dzīvojošajiem. Mans moto, ne tikai vēlēšanās, bet arī dzīvē  -  nesoli to, ko nevarēsi izdarīt.”