Šī vietne izmanto sīkdatnes lapas uzlabošanas, analīzes un reklāmas nolūkiem.
Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Aizvērt paziņojumu

Iedzīvotājs Edgars Logins

Esmu pašvaldības deputāts jau divpadsmit gadus, ļoti labi saprotu, kā darbojas novadu, pilsētu un Valsts pārvalde, bet, kas svarīgākais - ka iedzīvotāju vajadzības un problēmas visā Latvijā ir vienādas, un ir pilnīgi skaidrs, ka labklājības pamats ir iedzīvotājam atvērta pašvaldība, vispusīgi informēts iedzīvotājs un zinoša, kultūrvēsturiski unikāla kopiena.

Mēs šobrīd varētu solīt salabot visus novada ceļus, attīstīt sabiedriskā transporta kustību gar katra iedzīvotāja mājām, uzcelt modernus bērnudārzus katrā ciemā un uzšūt tautas tērpus visiem pašdarbības kolektīviem, bet mēs to nedarīsim. Mēs negribam tukši solīt.  Mēs godprātīgi atzīstam, ka visu vienlaicīgi izdarīt nevar, ka mērķtiecīgs darbs var būt tikai tad, ja iedzīvotāji informēs par savām vajadzībām, saskaņā ar tām tiks veidots īstermiņa un ilgtermiņa novada attīstības plāns, kas tālāk, atkarībā no prioritātēm un iespējamā finansējuma, tiks realizēts. Tikpat svarīgi ir pašvaldībai informēt iedzīvotājus par stratēģiskiem plāniem, kas tieši vai netieši ietekmēs dzīves kvalitātes. Ir jāmaina situācija, ka iedzīvotājs savu patiku vai nepatiku pret pašvaldības ierēdņu darbu var izteikt tikai reizi četros gados pie vēlēšanu urnām un tad cerēt, ka nu jau beidzot viss mainīsies uz labu. Mums ir jārada iespēja ikdienu katram personīgi piedalīties pašvaldības darbā.

Pašvaldībai cauru gadu ir jāstrādā iedzīvotāju labā, nevis savtīgi un histēriski jāapgūst pieejamās projektu naudas un bezrūpīgi jātērē no iedzīvotājiem iekasētie nodokļi.

Visa atslēga - pilnvērtīga un patiesa informācijas apmaiņa starp iedzīvotāju, kopienu un pašvaldību. Ja tiek uzklausīti viedokļi, informācija netiek slēpta vai sagrozīta, var realizēt projektus, kuri respektē iedzīvotāju vajadzības un kopienas identitāti. Un tikai tad novada attīstības stratēģija un teritorijas plānojums nebūs “tukša muca”, bet pamats, kurš balstīs mūsu labklājību.

Ja vēl pavisam nesen mēs ar viedokļiem varējām apmainīties baznīcā, krogā vai ģimenes un publiskā pasākumā, tad šobrīd pandēmijas dēļ mums jāmaina paradumi un domāšana, un saieti, diemžēl jāpārceļ digitālā vidē. Protams, ka vislabāk iepazīties, satiekoties aci pret aci, aprunājoties un dzīvē diskutējot, bet jāspēj mainīties līdzi laikam un arī ieilgušā izolētībā atrast kādu risinājumu, kas, iespējams, nākotnē izrādīsies ērts.

Esam sākuši veidot platformu musubalss.lv.  Platformu, kurā mūsu un arī visu Latvijas novadu iedzīvotājiem un kopienām būs iespēja izteikt priekšlikumus un aicināt par to balsot kopienai, tādējādi izmantojot tā saukto tiešo demokrātiju, operatīvi parādot pašvaldībai iedzīvotāju vajadzības. Bet tas būs tikai viens no rīkiem. Ir jāizveido informācijas apmaiņas sistēma - iedzīvotājs, kopiena, pašvaldība – jo katram no mums ir savi ieradumi, platformas un “burbuļi”. Tikai vispusīgā informācijas vidē mēs varam rūpēties par savu un līdzcilvēku labklājību, palīdzēt grūtībās nonākušajiem, nodrošināt izglītības pieejamību, sakārtot infrastruktūru un kopt kultūras mantojumu.

Aicinu visus 5. jūnijā piedalīties Ogres novada domes vēlēšanās
Izturību un veselību vēlot Edgars Logins

 

 
Edgars Logins

APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, Ogres novada iedzīvotājs, bērnības gadi pavadīti Madlienā, skolas laiks Ikšķilē, pēc augstskolas beigšanas- darbs Ķeguma HESā.  Jau vairāk, kā  15.gadus vada savu Inženieru biroju PROFECTO, kurš nodarbojas ar hidrotehnisko būvju projektēšanu un to drošuma tehniskā  stāvokļa novērtēšanu.

Vairāki  tehniskie projekti realizēti Latvijas hidroelektrostacijās, īpaši tuvs ir Ķeguma HES ūdens pārgāznes, divu lielāko, 80 metru plato vārstuļu aizvaru nomaiņas projekts. Šobrīd Edgara un kolēģu izstrādātais projekts tiek realizēts Aiviekstes HES pārbūvē, brīvslūžās uzstādot divas jaunas turbīnas.

Tā ir sanācis, ka būtiska daļa Edgara darba, ir arī viņa hobijs - saistīts ar ūdeni un dabu. Darbā, projektējot hidrotehniskās būves, kuras tiek ekspluatētas Kazahstanā, Gruzijā, piedaloties dažādu starptautisko inženieru komandu sastāvos veicot hidrotehnisko būvju drošuma stāvokļa pārbaudes un novērtējumus, Igaunijā, Somijā, Vjetnamā, Nigērijā, Uzbekistānā, Kirgizstānā, man ir bijusi iespēja izkāpelēt kalnus un izkuģot dažādas ūdenskrātuves un redzēt pasaules iedzīvotāju ikdienu.

“Politikā neesmu pārpratuma pēc, bet esmu apzināti iesaistījies, lai būtu iedzīvotāju kopienas "acis, ausis un sajūtas. Mans princips ir: nemāni sevi un citus, dzīvo saskaņā ar sevi, ģimeni un Dievu.”

Edgars mūsu sarakstā ir Nr.1

APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI Ogres novadā - saraksts Nr.2

Iedzīvotājiem seko mūsu FB lapā un YouTube kanālā

APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI

 

 

Atpakaļ