Šī vietne izmanto sīkdatnes lapas uzlabošanas, analīzes un reklāmas nolūkiem.
Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Aizvērt paziņojumu

Priekšvēlēšanu izpārdošana Lielvārdē!

Iedzīvotāji informē par lielisku piedāvājumu – PRIEKŠVĒLĒSANU IZPĀRDOŠANA – līdz 5. maijam ir iespēja pieteikties 864m2 lielas un labas ēkas Lielvārdē, Lāčplēsī, izsolei – sākuma cena 46 600 EUR.

Kā liecina informācija Lielvārdes novada mājas lapā līdz šī gada 5. maijam ir iespēja pieteikties būves izsolei, kas atrodas Edgara Kauliņa alejā 15, Lāčplēša dzīvojamā masīvā, Lielvārdē, Lāčplēša dzīvojamā masīvā. Šo, 864 m2 lielo ēkas lielāko daļu, 2015. gadā Lielvārdes pašvaldība iegādājās par 21 000 EUR ar mērķi, palielināt novada dzīvojamo fondu, izbūvējot vairākus dienesta dzīvokļus un dienesta viesnīcu novadam nepieciešamo speciālistu piesaistei. Diemžēl, līdz pat šim brīdim labi domātais projekts nav īstenots, lai gan ēka neprasītu lielus kapitālieguldījumus, jo ir labā stāvoklī un ir skaidrs, ka dienesta dzīvokļiem un viesnīcai būtu pieprasījums, jo jaunus speciālistus vēlas piesaistī skola, tiek plānota jauna bērnudārza celtniecība, kā arī Lielvārdes lidlauku apkalpojošais  personāls regulāri interesējas par īres platībām. Vēl dīvaināk šķiet tas, ka izsoles sākumcena ir tikai 46 600 EUR, tātad 54 EUR m2. Tas tiešām izskatās pēc priekšvēlēšanu izsoles.

 

Situāciju neizprot arī Lielvārdes Iedzīvotājs Rolands Elksnītis:

            “Īpašu uzmanību piesaistīja fakts, ka pašvaldība grib izsolē pārdot daudzdzīvokļu ēku Lāčplēsī, Edgara Kauliņa alejā, kuru savulaik Lielvārde iegādājās lai risinātu aktuālo dzīvojamā fonda problēmu - izbūvētu dienesta dzīvokļus un viesnīcu novadam nepieciešamo izglītības speciālistu izmitināšanai, pašvaldības atbalstīto sporta centra audzēkņu un turnīru dalībnieku naktsmītnēm, kā arī militārpersonām, kas periodiski ierodas Lielvārdes Gaisa spēku aviācijas bāzē uz mācībām.

            Ir pagājuši 6 gadi, projekts nav īstenots. Vēl vairāk, ēka ir tehniski labā stāvoklī, piesaistot ES līdzekļus ir pat sakārtots siltummezgls, atliek sakārtot komunikācijas un veikt kosmētisko remontu, bet nē – mēnesi pirms vēlēšanām 5. maijā izlikts izsolē par 46 600 EUR.

Es šādu rīcību nosauktu kā PRIEKŠVĒLĒŠANU IZPĀRDOŠANU.

            Un vēl, lūk ko tuvojoties pašvaldību vēlēšanām vairākas partijas raksta savās priekšvēlēšanu programmās:

  • Izcilu mācību spēku piesaiste, efektīvas motivācijas sistēmas izveide, atbalsts pedagogiem un viņu kvalifikācijas celšanai;
  • Novada atvērtība jaunu biznesa ideju ieviešanai un darba vietu radīšanai, tostarp atbalsts sociālajiem uzņēmumiem;
  • Modernas ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādes – pansionāti, pansijas, dienas centri;
  • Pašvaldības nekustamos īpašumus efektīvi izmantot pašvaldības funkciju izpildei;
  • Izveidots pašvaldības dzīvojamais fonds;

Interesanti, ko par šo IZPĀRDOŠANU teiktu speciālisti, kuri šobrīd veic pētījumu par Valsts uzņēmumu un kapitālsabiedrību reformu Latvijā un labu pārvaldību pašvaldībās. Un ko domājat Jūs par šo IZPĀRDOŠANU, jo ir pilnīgi skaidrs, ka dzīvojamais fonds būs jāpalielina, un mēs celsim ēkas par miljoniem!”

INFO PAR IZSOLI

APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI uzskata, ka šāda rīcība nav saimnieciska un atbalstāma, mēs informēsim sabiedrību un topošā novada pašvaldības, kā arī aicina Lielvārdes pašvaldību lēmumu par ēkas pārdošanu atcelt vai atlikt, un par ēkas likteni spriest jau jaunā Ogres novada kontekstā.

APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI  

Atpakaļ