“Apvienība Iedzīvotāji” biedri un deputātu kandidāti – Ingūna Urtāne, Māris Reimanis un Gints Ziemelis

INGŪNA URTĀNE

Esmu dzimusi Rīgā, nu jau deviņus gadus dzīvoju Ikšķilē, ko apzināti izvēlējos kā labāko alternatīvu Rīgai. Ikšķile ir skaista, latviska vieta. Daugava, mežs, svaigs gaiss, laba satiksme ar Rīgu, kur strādāju un pavadu lielāko daļu dienas. Ideāls guļamrajons. Taču ir jautājums ir par nākotni- vai Ikšķile saaugs ar Ogri, Salaspili un beigās pat Rīgu! Tā var notikt, ja novads savu nākotni saredz tikai kā dzīvojamais rajons, kas ilgtermiņā pastāvēs, ja kopā ar iedzīvotāju skaitu proporcionāli pieaugs iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi. Laba vidusskola un bērnudārza pieejamība būs izšķirošs faktors, lai pievilktu jaunus iedzīvotājus. Un jāatceras, ka uz kopējā fona, kādā novadā vai pilsētā iedzīvotāju skaits sarūk, kāds bērnudārzs un skola paliek tukši. Jo cilvēki meklē darba un labas izglītības iespējas.

Tomēr iedzīvotājus var un vajag motivēt atvērt uzņēmumus un nelielas ražotnes- mazais un vidējais uzņēmējs nākotnē būs galvenais darba vietu  veidotājs valstī! Pašvaldībai ir jāmeklē resursi iekšienē, ne tikai jāpaļaujas, kā padomju laikos, uz to ko var dabūt no ārpuses!

 

MĀRIS REIMANIS

43, gadus vecs uzņēmējs dzimis, uzaudzis Ikšķilē.

Ir svarīgi pilsētā attīstīt uzņēmējdarbību. Popularizēt Ikšķili kā pievilcīgu, vēsturisku apskates un aktīvās atpūtas pilsētu pie Daugavas.